piątek, 9 marca 2012

Top 10: pisarze, którzy powinni wydać nowe książki

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięciu pisarzy, którzy powinni wydać nowe książki!


Dziś tak na szybko, mój TOP10 pisarzy, którzy powinni wydać nowe książki:
 • Marcin Pilis - świetna "Łąka umarłych", czekam na coś nowego.
 • Dorota Masłowska - zachwyca i jednocześnie przeraża, tym z jaką łatwością bawi się literaturą, dawno nic nowego nie wydała, mam nadzieje, że jeszcze wróci do literatury.
 • Witold Szabłowski - bardzo chętnie przeczytam nowy reportaż tego dziennikarza, bo "Zabójcę z miasta moreli [...]" przeczytałam bardzo szybko.
 • Mario Vargas Llosa - jeden z moich ulubionych pisarzy, myślę, że nie zawiedzie mnie i z pewnością napisze coś nowego w najbliższym czasie.
 • Marina Mayoral - bardzo lubię jej książki, chętnie przeczytam coś nowego.
 • Henning Mankell - mój prywatny król skandynawskich kryminałów, nie potrafię sobie wyobrazić, że to już koniec jego pisania o przygodach Wallandera.
 • J. K. Rowling - doszły mnie słuchy, że niedługo wyda coś nowego, ale i tak muszę o niej wspomnieć :) 
 • Stephen King - to pisarz, którego książki czytałam chyba najczęściej w swoim życiu, bo bardzo płodny jest i mam w czym wybierać, nowa książka nie zaszkodzi.
 • Paolo Giordano - jego nowa książka to jedno z moich marzeń literackich, niestety nigdzie nie natknęłam się na informacje, by miał w planach napisać coś nowego w najbliższym czasie. A wielka szkoda.
 • Marek P. Wiśniewski - po świetnym debiucie z "Rzeką szaleństwa", czas na coś nowego panie Marku :)

Oto moja lista, zabrakło na niej Zafona, bo jego książka już w kwietniu i paru innych pisarzy, których chciałam dodać, a tu nagle okazywało się, że niedługo ich nowe książki znajdą się na naszym rynku wydawniczym. Życzę sobie, chyba chociaż połowa z tych marzeń się spełniła. 

5 komentarzy:

 1. Mankell nadal pisze, następne kryminały będą oscylować wokół jego córki, też policjantki.

  King chyba też wraca do dawnej formy, w każdym razie niedawne Dallas'68 mnie osobiście bardzo przypadło do gustu, choć odbiega w znaczny sposób od gatunku horroru czy fantasy, w czym się niegdyś czuł najlepiej.

  Rowling też jestem ciekawa. Czy stworzy jakąś nową jakość?...

  OdpowiedzUsuń
 2. Rowling p[owinna wydac ksiązke :D moze bedzie tak samo fajna jak HP

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się nowy look blogaa. A co do pisarzy: swojej listy stworzyć nie umiałam, czasem lepiej by ktoś nie pisał niż miałby zawieść czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rowling na pewno, ona jest genialna!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails