wtorek, 18 marca 2014

"Śladami zbrodni" M. Higgins Clark


Wydawnictwo: Prószyński - S-ka
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 368Mary Higgins Clark jest niezwykle płodną pisarką. W Polsce ukazało się już ponad trzydzieści powieści sygnowanych jej nazwiskiem, a wydawnictwem które promuje jej książki na polskim rynku jest nieodmiennie od lat Prószyński i S-ka (prócz dwóch przypadków). Z twórczością Higgins Clark spotkałam się już ponad dziesięć lat temu, jednak dopiero teraz postanowiłam przeczytać większość jej książek. „Śladami zbrodni” to najnowsza powieść pisarki. 

Hanna Connelly dowiaduje się, że Doskonałe Repliki Connelly’ego, należąca do rodziny fabryka mebli założona przez jej dziadka została zrównana z ziemią przez wybuch, do którego doszło w środku nocy. W wyniku wybuchu ranna została także jej siostra Kate, która leży pogrążona w śpiączce w szpitalu, a śmierć poniósł jeden z byłych pracowników firmy.  Inspektorzy badający sprawę biorą pod uwagę ich udział w wybuchu, w co nie może uwierzyć Hanna, która za wszelką cenę chce odkryć prawdę. 

„Śladami zbrodni” to typowa powieść sensacyjna w stylu Higgins Clark. Mamy pięknych bohaterów, tajemnice rodzinne, zbrodnie i fascynujące zwroty akcji. Nie jest to perełka literacka, ale też nie tego poszukuję w takich książkach. Dla mnie najważniejsze jest, że przy niej zapomina się o rzeczywistości, a akcja, choć momentami naprawdę absurdalna i aż za bardzo przekombinowana, jest koniec końców przyjemną lekturą. 

Zazwyczaj nie bawię się w odkrywanie zagadek, ale tutaj udało się mi wytypować spiskowców przed końcem powieści. I absolutnie nie jest to minusem książki, ja po prostu zaczynam poznawać schematy i układy, jakie Higgins Clark stosuje w swoich książkach. Mam wrażenie, że większość czytelników szukających podobnej literatury powinna być zadowolona, bo w książce, jest wszystko, co powinno. 

Jeśli lubicie kryminały i literaturę sensacyjną to powieść „Śladami zbrodni” powinna się Wam spodobać.
 

4 komentarze:

 1. bardzo ciekawie się zapowiada ta książka, chętnie ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie wezmę się za "Dwa słodkie aniołki", które posiadam, ale podejrzewam, że książka spodoba mi się tak, iż będę miała ochotę na więcej. Zatem zapamiętam sobie ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się bardzo ciekawie. Nigdy się sięgnęłam po książki tej autorki, ale może to się niebawem zmieni :)
  Zapraszam do siebie: http://bestseller-s.blogspot.com/ ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, może przeczytam, chociaż jeśli chodzi o kryminały, wolę Szwedów, szczerze mówiąc. I w dodatku SZWEDÓW a nie Szwedki :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails