piątek, 23 marca 2018

"Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania" M. Galewska-Kustra
Gdy w naszym życiu pojawia się nowy członek rodziny, na pewien czas naturalnie zmienia się również dobór lektur. Od jakieś czas zamiast czytać "dorosłe" książki czytam jej bajki, podsuwam książeczki edukacyjne i tłumaczę, gdzie jest kot, a gdzie pies. 

Niesamowitym odkryciem była seria "Pucio". Mamy wszystkie trzy części, i chociaż początkowo córka się nimi nie interesowała, to teraz bardzo chętnie przegląda, pokazuje obrazki, a dla nas jest to spore wsparcie w nauce pierwszych słów. 


Najnowsza część, czyli "Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania" to najbardziej zaawansowana pozycja, dla naszej córki jest na nią jeszcze za wcześnie, ale chętnie ją przegląda, a ja korzystam z tego, by utrwalać jej od czasu do czasu odmianę nowych wyrazów oraz zdań.

W nowej części pojawiają się także nowi bohaterowie: Maja, ciocia i wujek. Cieszy mnie zwłaszcza postać Mai, bo moja córka nosi to samo imię i reaguje z większym zainteresowaniem na fragmenty, które jej dotyczą.

Chociaż książka miała premierę ponad tydzień temu (14 marca), to tematem jest... zima! A szkoda, bardzo chętnie widziałabym bardziej wiosenną wersję. Chociaż dzieciom chyba nie robi to wielkiej różnicy :)

A ja, podobnie jak w poprzednich częściach zachwycam się ilustracjami autorstwa Joanny Kłos. 2 komentarze:

Related Posts with Thumbnails