czwartek, 17 marca 2011

"Trolle - Sekretna Księga" D. Willis

Jako miłośniczka Skandynawii nie mogłam oprzeć się książce, której bohaterowie są tak mocno osadzeni w mitologii nordyckiej. Mowa oczywiście o trollach, baśniowych postaciach wywodzących się właśnie z tamtego regionu świata. Według powszechnej wiedzy trolle są kojarzone z olbrzymimi, brzydkimi, starymi i mało inteligentnymi stworami. Spotkanie z nimi było niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Podobno zamieszkiwały lasy, jaskinie i góry, a na świat wychodziły jedynie w nocy, bo nie znosiły światła słonecznego. Czy tak jest w rzeczywistości?

„Trolle – Sekretna Księga” to pięknie wydana książka dla dzieci przez wydawnictwo Wilga. Przybliża nam w zabawny i prosty sposób postacie tajemniczych trolli, ich rodzaje, zachowania i przyzwyczajenia. Duża ilość rozkładanych stron i ukrytych okienek z pewnością zainteresuje nie jedno dziecko.


Przewodnikiem po świecie trolli jest Wielki Goblin z krainy Grrym, który zebrał wszelkie dostępne informacje o tych dużych stworzeniach, mogące pomóc je rozpoznać i scharakteryzować. Księga pełna jest piękny ilustracji, przepisów, wiadomości, porad, ale także ostrzeżeń odnośnie każdego z przedstawicieli tego gatunku. Dzięki temu dowiadujemy się, że istnieją trolle leśne, lodowe, krwawe i nocne. Doskonała charakterystyka i rysunki nie pozwolą nam pomylić ich ze sobą. Wielki Goblin dodał do księgi także ruchome obrazki obrazujące potwory istniejące w świecie trolli.

Postacie trolli przestawione są w sposób humorystyczny, mogący zachwycić zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ilość ilustracji wspaniale działa na wyobraźnię, a różne okienka i ukryte informacje rozwijają zmysł wyszukiwania ukrytych rzeczy i są doskonałą zabawą. Księga ma dość duże rozmiary, ale dzięki temu rysunki są duże i dobrze widoczne. Z przyjemnością zajrzałam do świata trolli widzianego od strony goblinów. Uważam, że każdy może dobrze się bawić oglądają tą książkę. Nie wiem tylko, czy niektóre rysunki nie są zbyt straszne dla małych dzieci (przedział wiekowy według wydawnictwa dla tej książki to 3-9 lat).6/6

Książkę otrzymałam do recenzji od wydawnictwa Wilga.Ostatnia szansa na zdobycie książki "Pod gwiazdami Smoka" TU!

7 komentarzy:

 1. Mój chrześniak byłby zachwycony takim prezentem. Pomyślę o niej gdy będę kupować prezent urodzinowy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna grafika i bardzo interesująca książka:)). Z chęcią bym ją sobie przejrzała.
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ilekroć jestem w Empiku oglądam tę książkę - wydana jest genialnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. @Kinga - myślę, że to bardzo dobry pomysł :)

  @Kasandra_85 - warto!

  @Futbolowa - jednak Empik zabija ceną tej książki, na empik.com kosztuje ok 47 zł, a a wydawnictwie i w innych miejscach ok 18 zł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę poszukać - świetna. I moim dziewczynom też na pewno się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdybym miała ją komu kupić to zrobiłabym to bez zastanowienia, wygląda genialnie!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails