poniedziałek, 6 czerwca 2011

Spotkanie ze Stefanem Dardą

W piątek, 3 czerwca o godzinie 16:00 w Lublinie odbyło się spotkanie ze Stefanem Dardą, którego organizatorem było Koło Naukowe do którego należę – „Palimpsest”. Na miejsce spotkania wybraliśmy Sale Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS. Niestety mimo informacji w mediach, pojawiło się na nim niewiele osób, którymi głównie byli członkowie koła. 

Ja jeszcze nie czytałam żadnej książki pana Stefana, choć od dawna mam na to ochotę. Z tego powodu nie zabierałam głosu w dyskusji i nie wymyślałam żadnych pytań. Za to prowadząca, także nasza koleżanka, przygotowała się dobrze i ciekawie prowadziła spotkanie. Także osoby z publiczności często pytały autora o różne rzeczy, związane zarówno z książkami, jak i samym zawodem pisarza. Pan Darda odpowiadał wyczerpująco na pytania i myślę, że zaspokoił ciekawość pytających. 

Dobrze, że są pisarze, którzy chcą umieszczać akcje książki na tak pięknym terenie, jakim jest Lubelszczyzna. Z tego co wiem, także moja uczelnia ma swoje miejsce w powieści autora, który trzeba wspomnieć jest absolwentem UMCSu. 

Spotkanie trwało prawię godzinę, a oprócz tego Stefan Darda udzielił także dwóch wywiadów.

Cieszę się, że udało nam się zorganizować to spotkanie, szkoda tylko, że przyszło tak mało osób. Musimy zastanowić się nad zmianą tej sytuacji, która nie jest zadowalająca ani dla nas, ani dla autora.


PS. Właśnie zauważyłam, że nie publikowałam nic od tygodnia... Ale to wszystko przez studia. I to piekło na dworze. Mogę sesje uznać za prawie zakończoną. Brakuje mi już tylko jednego wpisu, a egzamin zdałam na 4+, więc zjechałam do domu, by już całkowicie oddać się zmniejszaniu stosów, które prawie zawaliły mój pokój. 

7 komentarzy:

 1. Zawsze żałuje, że w moim rejonie nie ma spotkań autorskich. Nawet jak nie zna się autora, a pozna na takim spotkaniu jego i jego twórczość, aż z chęcią sięgnie sie po jego książki, prawda..?
  Pozdrawiam,
  Kass

  OdpowiedzUsuń
 2. @Kass- masz całkowitą rację, ja niestety jeszcze nie byłam na spotkaniu z autorem, którego książki bym przeczytała, bo jest tych spotkań u mnie zdecydowanie za mało. Ale ciesze się i z tych, na których byłam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję pomyślnych zaliczeń :) Mnie masakra czeka za 8 godzin, zobaczymy, co to będzoe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spotkania autorskie bardzo często zostają niezauważone. To niewątpliwie zmusza do refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeju jestem z tego miasta, a nic nie wiedziałam o spotkaniu, bo chętnie bym się wybrała.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Aneta - obiecuje, że o kolejnych spotkaniach organizowanych przez nas będę Cię informować jeśli chcesz :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails