poniedziałek, 10 października 2011

Kongres "Biblioteka: więcej niż myślisz!"

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, wybieram się jako wolontariusz na II Ogólnopolski Kongres Bibliotek Publicznych. Odbędzie się on tym razem w Forcie Sanguszki, oczywiście w Warszawie, w dniach 13-14 października 2011 r. O poprzedniej edycji pisałam tutaj.

Dla branży bibliotecznej jest to nie lada wydarzenie, a także możliwość nauczenia się od innych ciekawych rzeczy oraz wymiana doświadczeń. Mi, jako studentce bibliotekoznawstwa, fajnie jest obserwować działania zawodowe, które już niedługo będą dotyczyć prawdopodobnie także mnie.

Kongres "Biblioteka: więcej niż myślisz!" będzie spotkaniem interaktywnym, służącym wymianie doświadczeń, sprzyjającym dzieleniu się pomysłami i praktycznymi wskazówkami, a także integracji i dobrej zabawie. Odbędzie się 40 warsztatów, spotkań i prezentacji w ramach 5 bloków tematycznych: Link
 • POKAŻ SIĘ! – blok poświęcony działalności promocyjnej bibliotek.
 • WŁĄCZ SIĘ! – o zastosowaniu nowoczesnych technologii w bibliotekach.
 • POCHWAL SIĘ! – przykłady dobrych praktyk wśród bibliotek uczestniczących w Programie Rozwoju Bibliotek.
 • DOWIEDZ SIĘ! - tematy na życzenie, zaproponowane między innymi przez uczestników zeszłorocznego kongresu.
 • WSŁUCHAJ SIĘ! – prezentacje organizacji pozarządowych, współpracujących z bibliotekami oraz spotkania z ludźmi znanymi również z tego, że działają z pasją.
Informacje o kongresie.
Program kongresu - PDF.
Szczegóły programu.

Może ktoś z Was będzie na tym kongresie? Wśród blogerek jest przecież kilka bibliotekarek, więc może akurat Wasza biblioteka się zgłosiła do udziału. Fajnie byłoby się spotkać :)

5 komentarzy:

 1. Takie akcje to oczywiście nie u mnie! Ech.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie: http://zaczytanieblog.blogspot.com/2011/10/konkurs-32011.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie, jednak ja jeszcze uczę się ;P Życzę pełni zadowolenia z tego wydarzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, byłam na tym kongresie. Bardzo mile wspominam to wydarzenie! Ciekawe warsztaty, spotkania z interesującymi ludźmi, przedsięwzięciami, a nade wszystko - wymiana doświadczeń :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails