wtorek, 4 października 2011

Nowy projekt literacki

Dzisiaj dostałam interesującego maila. Okazuje się, że powstał nowy, niekomercyjny, internetowy projekt literacki – Ziemia Nieobiecana. Jest to prawdopodobnie pierwsza polska powieść publikowana w odcinkach wyłącznie na Facebooku.

Na stronie www.facebook.pl/ZiemiaNieobiecana pojawiają się kolejne odcinki, z liczącej 30 rozdziałów, współczesnej opowieści o mieście, które nie jest tylko tłem, ale aktywnym uczestnikiem opisywanych wydarzeń. To także historia Magdy i Karola – młodych ludzi z "pokolenia Disney’a", którzy nie potrafią odnaleźć się w łódzkiej rzeczywistości. Akcja nawiązuje do konkretnych osób, miejsc i wydarzeń, lecz ze względu na swój uniwersalny charakter, mogłaby toczyć się w niemal każdym polskim mieście. Jednocześnie dla osób, które nie znają Łodzi, „Ziemia Nieobiecana” może być interesującym opisem najszybciej wyludniającego się miasta w Polsce.

Zachęcam do czytania, informowania innych, bo jakby nie patrzeć jest to wydarzenie dość duże. Mamy szansę być świadkami tego, jak zmienia się literatura i sposób jej publikowania. Z racji kierunku studiów temat jest mi bardzo bliski i będę obserwować jego rozwój, do czego zachęcam także Was.

Aktywne uczestnictwo jak najmilej widziane :)

6 komentarzy:

 1. Łał, to już i na fejsie piszą? Ja będe zaglądać

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie zajrzę tym bardziej, że mieszkam w Łodzi.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. a to ciekawe- podkradam linka i wrzucam do siebie na fejsa

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozytywna inicjatywa, ale ja na fb konta nie mam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa inicjatywa. Już dodałam do zakładek i na razie będę się przyglądać :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails