środa, 4 kwietnia 2012

"Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?" D. Rekosz


Dariusza Rekosza można uznać za pisarza uniwersalnego, ponieważ nie trzyma się, jak niektórzy autorzy jednego gatunku, ale próbuje swoich sił w różnych rodzajach literatury. W dorobku ma powieści dla dzieci, kryminały, a niedawno miała premierę jego najnowsza książka: „Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?”. Muszę przyznać, że Rekosz idealnie trafił z tematyką poradnika przed zbliżającym się Euro 2012. Mimo, że jego kryminał "Siostrzyczka", w ogóle mi się nie podobał, to o piłce nożnej poczytałam z ciekawością.

W swojej książce Dariusz Rekosz w prosty, przystępny, a czasami także zabawny sposób wyjaśnia wszelkie zagadnienia związane z piłką nożną. Poradnik sprawdzi się jako prezent zarówno dla młodych adeptów futbolu, którzy dopiero zapoznają się z dyscypliną, jak i dla osób, które choć ogólnie orientują się w zasadach, to nie zawsze rozumieją decyzje sędziego. Wszystkie teksty uzupełnione są o świetne ilustracje Marka Regnera.

Autor w „Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?” prowadzi czytelnika od początków powstania tego sportu na świecie, przez podstawowe zasady i przepisy dotyczące np. boiska, strojów czy samej gry, na końcu przybliżając jej różne taktyki i techniki. Rekosz umieścił także słowniczek dziwnych terminów, które bardzo często słyszy się w piłkarskim „slangu”. Ciekawym dodatkiem są rozdziały o: dwudziestce najlepszych piłkarzy według autora przewodnika, kibicach, najsłynniejszych europejskich stadionach i historii Mistrzostw Europy. Na końcu książki znaleźć można także terminarz Euro 2012.

Polecam każdemu, kto chciałby dowiedzieć się więcej o cudownym sporcie jakim jest piłka nożna. Nawet najwięksi laicy w tym temacie, po przeczytaniu poradnika Dariusza Rekosza nie będą mieli problemu z wyjaśnieniem na czym polega spalony czy nakładka. Pamiętajcie, że czasem może Wam się tylko wydawać, że wiecie o futbolu wszystko. 


Recenzja napisana dla portalu Time4men.pl 

2 komentarze:

  1. Piłkę nożną uwielbiam niemalże od zawsze. Zresztą jak mogłoby być inaczej, skoro posiadam w domu osiemnastolatka, który przez wiele lat namiętnie w nią grywał. Książkę z przyjemnością mu podsunę. Może okaża się ona odskocznią od fantastyki, w której się zaczytuje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Życzę Ci wszystkiego dobrego z okazji świąt Wielkiej Nocy. ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails