środa, 2 maja 2012

"Boże Narodzenie Herkulesa Poirot" A. Christie - audiobook

 
Czyta: Zdzisław Wardejn
Język: polski
Czas trwania: 06h 01m 10s
Format: mp3
Rok wydania: 1993
„Boże Narodzenie Herkulesa Poirot” to krótki audiobook, szczególnie warty odsłuchania w okresie świątecznym, ot by docenić rodzinną atmosferę świąt w swoim domu i zbytnio nie narzekać, bo u innych zawsze może być gorzej.

Głowa rodziny, Simeon Lee postanowił sprowadzić na święta do domu całą swoją rodzinę. Niestety, z uwagi na jego charakter większość dzieci, z którymi do tej pory nie utrzymywał częstego kontaktu, podejrzewa jakąś intrygę. Wśród gości, niespodziewanie pojawia się Pilar – wnuczka właściciela domu, o której nikt nie wiedział. Dawne kłótnie i nieporozumienia sprawiły, że atmosfera w domu była bardzo napięta, z czego stary Lee wydawał się bardzo zadowolony. Sytuacji nie polepszyła jego decyzja o zmianie testamentu, przy okazji której ojciec powiedział, co myśli o wszystkich swoich dzieciach. Nieoczekiwanie ktoś zabija Simeona Lee, a podejrzenie spada na każdego z członków rodziny. W tym momencie do akcji wkracza Herkules Poirot, który był akurat u komisarza policji i dyskutował z nim o świętach. 

Nagranie tego audiobooka jest dość stare, ale w żadne sposób nie straciło na jakości. Mocny, dobry głos lektora, sprawił, że łatwo było skupić się na słuchaniu powieści. Jedyne, co mi przeszkadzało to informowanie co jakiś czas, o kolejnym zakończeniu kolejne taśmy i ścieżki, ale składam to na karb dawnego wydania.Dobra, ciekawa intryga, wciągająca akcja i jak zwykle ciężka do rozszyfrowania postać mordercy, chyba wystarczająco zachęca do zapoznania się z tym audiobookiem.

7 komentarzy:

 1. czytasz mi w myślach :P ostatnio kupiłam. Niebawem będę czytać :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba sie będzie zabrać za Aghate:D

  OdpowiedzUsuń
 3. zaczynam, się powoli przekonywać do audiobooków - więc czemu nie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Agatę Christie :) a przy dobrym lektorze forma audiobooka jest równie świetna.

  OdpowiedzUsuń
 5. nie jetsem fanką audiobooków, ale Christie uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Na audiobook się nie skuszę, ale papierową wersję już tak :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails