wtorek, 10 lipca 2012

"Kazimierz Górski. Z piłką przez życie" T. Ławecki


Wydawnictwo: Polityka
Seria: Piłkarska "Złota Jedenastka"
Język oryginału: polski
Rok wydania: 2012
Ilość stron:172


Kazimierz Górski był trenerem wybitnym, to pod jego wodzą Reprezentacja Polski osiągnęła swoje największe sukcesy, do których wielu kibiców często powraca w suchych, bezmedalowych latach. Pochodzący ze Lwowa Górski, grający od dziecka w piłkę, ostatecznie spełnił się jako trener. Razem z nim podróżujemy z przedwojennego Lwowa, do Warszawy, a wreszcie do Grecji. W każdym z tych miejsc zostawił część siebie, uszczęśliwiając kibiców. 

Nieżyjący już trener pozostanie w pamięci Polaków także za sprawą swoich powiedzonek, wśród których można wymienić: „Piłka jest jedna, a bramki są dwie” czy „Im dłużej my przy piłce, tym krócej oni” itd. Jest w nich prostota lecz i niezwykła mądrość, która nie potrzebuje wielozdaniowych wykładów, by wyjaśnić istotę sprawy. Biografia napisana przez Tomasza Ławeckiego przybliża nam nie tylko zawodowe życie Kazimierza Górskiego, ale także jego prywatność, pozwalając poznać go jako skromnego i życzliwego człowieka. Opowieść o nim tworzą wypowiedzi związanych z nim osób, zarówno zawodowo, jak i osobiście. Biografię uzupełnia także 61 zdjęć, które obrazują życie i działalność trenera. 

„Kazimierz Górski. Z piłką przez życie” to lektura obowiązkowa dla fanów piłki nożnej. Warto dowiedzieć się więcej o historycznym trenerze, który jak sam twierdzi „urodził się do piłki nożnej”, a którego zmysł trenerski sprawił, że jeszcze przez wiele lat pozostanie niezastąpiony na tym stanowisku. 


Recenzja napisana dla portalu Time4men.pl

3 komentarze:

 1. A ja jestem dumna, bo mieszkam w Kamieniu, gdzie Mistrz trenował kadrę, a do tego jestem urodzona 2-go marca, jak On:D
  I co z tego? Nic, ale bardzo mi miło.

  OdpowiedzUsuń
 2. O właśnie Ciebie szukałam, a dziś się "wyświetliłaś" z nowym postem - i akurat na temat;-)
  Sport w literaturze, książki traktujące o sportowcach, wątki sportowe... - powstał nowy projekt.
  Twój wkład byłby nieoceniony, zerknij:
  http://sport-w-literaturze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Aktualny temat, ale niestety nie dla mnie, choć chłopakowi mogłabym kupić ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails