wtorek, 29 stycznia 2013

"Niespodziewany gość" A. Christie - audiobook


Czyta: Marcin Hycnar
Język: polski
Czas trwania: 3 godz. 32 min
Format: mp3 
Rok wydania: 2011„Niespodziewany gość” to jeden z pierwszych audiobooków Agathy Christie, który miałam okazję przesłuchać. Aura powieści idealnie wpisuje się w mroźne, zimowe wieczory, mimo, że akcja toczy się w listopadzie. Kryminał królowej tego gatunku rozpoczyna się nietypowo, bo już na początku poznajemy mordercę, każdy czytelnik w takim momencie pomyśli „to co znajduje się na kolejnych stronach?”, ale zapewniam, że tak naprawdę nie wiadomo nic. 

Mężczyzna poszukujący pomocy w pobliskim domu trafia na niecodzienny widok: zwłoki mężczyzny i kobietę, która oświadcza, że go zamordowała. Zamiast uciekać mężczyzna postanawia jej pomóc. W kilka minut pokój zapełnia się domownikami, a sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana. Czytelnik kluczy za intrygą Agathy Christie, aż dochodzi do zaskakującego zakończenia. Jest inaczej i dość nietypowo, zwłaszcza, że do tej pory byłam przyzwyczajona do obecności w powieści kogoś z dwójki detektywów: Herkules Poirot lub Jane Marple.

„Niespodziewany gość” odznacza się ciekawym, trochę mrocznym klimatem oraz niepewnością, która towarzyszy czytelnikowi przez cały czas słuchania audiobooka. Wszystko zaczyna się od końca, a później gmatwa i gmatwa. Coś z pewnością nie jest na miejscu, ale nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co to takiego. Dopiero zakończenie rozwiązuje wszystkie niejasności, a właściwie to nawet niesamowicie zaskakuje. 

Osobiście dalej jestem wierna Christie i chociaż najbardziej przemawiają do mnie kryminały z panem Poirot, to także i ten spełnił swoją rolę – jako czytelnik i słuchacz jestem zadowolona. Przyznaję, że nie jestem w stanie sobie przypomnieć jakiś minusów, bo od wysłuchania książki minęło już kilka miesięcy, ale w takim razie uznaję, że ich po prostu nie było. 

Dla wielbicieli gatunku.


Wpis bierze udział w konkursie Syndykatu ZwB oraz wydawcy audiobooków Agathy Christie. 
 

3 komentarze:

 1. Oj ja naprawdę zakochuje się w Christie;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem fanką Christie, jeszcze nie udało mi się nigdy rozwiązać zagadki. Zawsze w jej wykonaniu zakończenie jest zaskakujące, nieprzewidywalne. Co do audiobooka, to słucham, tylko wtedy, gdy nie mogę zdobyć wersji papierowej. Zdecydowanie wolę wersję papierową. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz naprawdę świetnego bloga :)
  Mam do Ciebie ogromną prośbę, może proszę o zbyt wiele, ale to bardzo ważne.
  Wymyśliłam pewną akcję na moim blogu, tak właściwie cały ten blog to już jedna wielka akcja!
  Jeśli zechcesz mi pomóc, albo przynajmniej się przyłączyć - obserwując, będę Ci niezmiernie wdzięczna. Wszystko jest napisane w najnowszej notce.
  Mogę zmienić świat tylko z tobą :)
  f-me-i-am-famous.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails