czwartek, 2 grudnia 2010

IV Targi Książki w Lublinie


IV LUBELSKIE TARGI KSIĄŻKI

3 grudnia 2009 r. w godz. 11.00-18.00
4 grudnia 2009 r. w godz. 10.00-16.00

Galeria WBP


W programie:


* wręczenie Wawrzynu Pawła Konrada laureatom konkursu Książka Roku 2009;
* wręczenie Białego Papirusa Darczyńcom Biblioteki;
* otwarcie wystawy pokonkursowej Książka Roku 2009;
* otwarcie wystawy fotograficznej Kresy w fotografii Henryka Poddębskiego

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

2 grudnia 2010 r.

* godz. 17.00
Czytelnia Naukowa
Spotkanie autorskie Tomasza Kwaśniewskiego, dziennikarza, autora książek: Dziennik ciężarowca (W.A.B.) i Dziennik taty (W.A.B.)

Spotkanie poprowadzi - Ewa Hadrian

Tomasz Kwaśniewski - (ur. 1973) - mąż Agnieszki, tata Tosi i młodszego Franka, dziennikarz. Ma: wspaniałą żonę, ukochaną córkę, ukochanego synka, maturę, absolutorium z filozofii, pracę (jest reporterem "Dużego Formatu"), prawo jazdy, samochód, mieszkanie, krzywy kręgosłup i kilka nałogów. Nie ma: karty do bankomatu, karty pływackiej, patentu żeglarza, prawa jazdy na motor. Chciałby: nie mieć już więcej dzieci i w wieku sześćdziesięciu lat uzyskać magisterium. Nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazała się jego książka Dziennik ciężarowca (2007), wydana także w Rosji, oraz jej wersja dźwiękowa w interpretacji Krzysztofa Prałata (2008). Kwaśniewski jest też współautorem scenariuszy komiksów ukazujących się w "Gazecie Wyborczej", czego efektem był wydany niedawno album Komiks W-wa.
(źródło: www.wab.com.pl)

3 grudnia 2010 r.

* godz. 13.00
Czytelnia Zbiorów Specjalnych
Promocja książki Marcina Wrońskiego Officium Secretum. Pies Pański (W.A.B.)

Spotkanie poprowadzi - Ewa Hadrian

Marcin Wroński - (ur. 1972) - w latach 90. związany z trzecim obiegiem literackim - publikował m.in. w artzinach "Lampa i Iskra Boża", "Mała Ulicznica" i "Brytan OD NOWA". Zadebiutował zbiorem opowiadań Udo Pani Nocy (1992), a wkrótce ukazała się jego mikropowieść pijacko-przygodowa Obsesyjny motyw babiego lata (1994). Tworzył też piosenki i skecze dla prowadzonego przez siebie kabaretu "Osoby o Nieustalonej Tożsamości", był felietonistą i dziennikarzem radiowym, pracował jako nauczyciel, pisał książki dla dzieci. W 2007 roku opublikował pierwszy kryminał z serii o komisarzu Maciejewskim Morderstwo pod cenzurą, a w rok później kolejny - Kino Venus. Wydawnictwo W.A.B. wznowi oba te tytuły, a w roku 2011 opublikuje trzeci tom cyklu A na imię jej będzie Aniela. Marcin Wroński ostatnio wydał głośny thriller kościelny Officium Secretum. Pies Pański (W.A.B. 2010); obecnie pracuje nad czwartym tomem z serii o Maciejewskim oraz scenariuszem do Morderstwa pod cenzurą.
(źródło: www.wab.com.pl)

* godz. 15.00
Podróż wśród "zwiewnych krajobrazów". Spotkanie autorskie ks. Janusza Kozłowskiego.

Słowo o Autorze - red. Waldemar Michalski
Spotkanie poprowadzi - dr Agnieszka Prymak-Lewtak

Ks. Janusz Kozłowski - kapłan, literat, animator życia kulturalnego, sportowego, podróżnik, fotograf. Na rowerze przemierzył wiele krajów Europy, m.in. był w Portugalii (Fatima), natomiast w 2010 r. dotarł do Nordkapp (koło biegunowe). Ma pokaźny dorobek twórczy - 17. pozycji książkowych. Zorganizował 18. międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów poetyckich, plastycznych i muzycznych. W 1990 r. wespół z Czesławem Niemenem - został uhonorowany prestiżową Nagrodą Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka.
W roku 2002 został nagrodzony Złota kropką przez czytelników "Dziennika Wschodniego" i wybrany Człowiekiem Roku.

* godz. 17.00
Promocja książki "Kobiety niezapomniane" - wieczór radiowo-literacki Katarzyny Michalak, dziennikarki i reportażystki Radia Lublin. Inicjatorem powstania i wydawcą książki jest Sekcja Polska Europejskiej Unii Kobiet. Książkę opublikowało wydawnictwo Muza SA

Spotkanie poprowadzi - Ewa Hadrian

Katarzyna Michalak - dziennikarka Polskiego Radia Lublin, wielokrotnie nominowana i nagradzana, tak w kraju jak i za granicą, za reportaże radiowe i słuchowiska dokumentalne. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim. W 1997 roku rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem - Rozgłośnią Regionalną w Łodzi. Od 1999 roku związana z Lublinem. W 2003 roku uzyskała dyplom ukończenia Mistrzowskiej Szkoły Dokumentu Radiowego prowadzonej przez Europejską Unię Nadawców (EBU Master School on Radio Documentary). Wspólnie z Moniką Hemperek zdobyły nagrodę PRIX EUROPA 2005 za reportaż "Chłopcy z Wygnanki". Za reportaż "Niebieski płaszczyk" otrzymała nagrodę PRIX ITALIA 2006 oraz GRAND PRIX przyznawane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego, a także Nagrodę im. Stefana Żeromskiego w ogólnopolskim Konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W roku 2007 została wyróżniona Melchiorem - i uznana Radiowym Reportażystą Roku. Dwa lata później otrzymała ponownie najważniejszą w świecie radiowym nagrodę Prix Italia za reportaż "Modlitwa Zapomnianej" zrealizowany wspólnie z Dorotą Hałasą, poświęcony Tekli Bądarzewskiej-Baranowskiej i fenomenowi popularności jej muzyki w Japonii .


Musze przyznać, że lista wydawców nie robi wrażenia. Mnie właściwie interesuje tylko Fabryka Słów (aż bym się zdziwiła jakby na lubelskich targach jej nie było). Niestety nasze targi nastawione są jedynie na promocję lubelskich wydawnictw oraz autorów z tego regionu.

Ze spotkań interesują mnie wszystkie z piątku, a najbardziej spotkanie z Marcinem Wrońskim.

Czekajcie, więc na relację, a jeśli ktoś jest z okolicy to oczywiście zapraszam. Może się spotkamy? :)

4 komentarze:

  1. Dlaczego te targi są tak daleko ode mnie? :) Edith, ja uczę się podczas oglądania filmów - oto cała tajemnica takiej dużej ilości filmów na miesiąc.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety mam za daleko:( Lista wystawców tez nie zachęca do odbycia tak dalekiej podróży:(

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystko pięknie, tylko... czemu nie ma targów książki w Łodzi?! Albo to ja źle szukam :(

    OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails