sobota, 31 marca 2012

Praktyczny przewodnik kibica. Polska 2012: Warszawa


Wydawnictwa G+ i National Geographic postanowiły wspomóc kibiców przyjeżdżających na mecze do polskich miast gospodarzy Euro 2012, wydając cztery przewodniki i mapy prezentujące: Warszawę, Gdańsk, Poznań i Wrocław. Układ przewodników przedstawię na przykładzie książeczki o stolicy.

Autorzy przewodnika zwracają na początku wagę na 10 miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie, wymieniając wśród nich popularne i łatwo kojarzone ze stolicą budynki takie jak: Łazienki Królewskie, Pałac Kultury czy Zamek Królewski. Pozostała część przewodnika podzielona jest na rozdziały dotyczące: poruszania się po mieście, zabytków wartych uwagi, noclegów i miejsc, gdzie można coś zjeść. Ważnym rozdziałem z uwagi na Euro 2012 jest „Gdzie oglądać (i napić się piwa)”, w którym podane są informacje o strefie kibica i pubach z transmisją meczów.

Wielbiciele piwa będą zadowoleni z miejsca poświęconego w przewodniku na przybliżenie dziejów tego trunku w Polsce i jego obecnej kondycji na rynku. Będą mogli także zapoznać się z piwami regionalnymi oraz minibrowarami produkującymi złocisty napój w każdym z 4 miast gospodarzy Euro 2012. Z pewnością odwiedzenie takich miejsc będzie ciekawym doświadczeniem, a nadchodzące piłkarskie wydarzenie idealną do tego okazją. 

W przewodniku znajdziemy także terminarz rozgrywek oraz rozdziały poświęcone historii piłki nożnej w Polsce, a także w samej Warszawie. Ciekawym dodatkiem są zdjęcia, przedstawiające niektóre z opisanych miejsc. Oprócz przewodnika warto zapoznać się z mapą Warszawy, dzięki której bez problemu odnajdziemy wszystkie interesujące lokalizacje. Oprócz typowego układu, na mapie wyróżnione są miejsca, takie jak: Stadion Narodowy, miejsce pobytu i stadion treningowy reprezentacji Polski, lotnisko czy znane puby. Mapa wyposażona jest także w spis ulic i duży schemat Stadionu Narodowego z oznaczeniem sektorów, pozwalający na lepszą orientację w poszukiwaniu interesujących kibiców miejsc. 

Wydawcy radzą przed wyjazdem upewnić się czy informacje takie jak: godziny otwarcia, ceny biletów czy numery telefonów są aktualne, z racji szybkiego rozwoju miasta. 

Recenzja napisana dla portalu Time4men.pl 
Konkurs (do wygrania pakiet przewodników).

6 komentarzy:

 1. Nie za bardzo interesuję się Euro 2012, więc ten przewodnik sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A wydają to również w języku angielskim? Bo dla Polaków będzie to pozycja raczej mało przydatna, choć oczywiście pasjonaci piłki na pewno się nią zainteresują.

  PS. Nie 'meczy', a 'meczów' :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, zawsze się gdzieś walnę ;)) już poprawione.

   Z tego co napisali na stronie przewodniki są dostępne w polskiej, angielskiej i niemieckiej wersji językowej.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. uuu, tym razem pozycja nie dla mnie, choć może warto by było przeczytac, by na ukochanym zrobić wrażenie? :-P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że ten przewodnik do robienia wrażenia nie bardzo się nadaje, chyba, że chłopak nie zna Warszawy, a Ty chcesz go oprowadzić ;)) a jeśli chodzi o podszlifowanie się w wiedzy o piłce nożnej to polecam: "Piłka nożna. O co w tym wszystkim chodzi?" Dariusza Rekosza ;)

   Usuń

Related Posts with Thumbnails