piątek, 30 marca 2012

Top 10: ulubieni bohaterowie filmów i seriali

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięciu ulubionych bohaterów filmów i seriali!

Przyznam, że mam bardzo dużo bohaterów, z seriali i filmów, których darzę dużą sympatią. Jak zauważycie, z filmów nie pojawi się prawie nikt, a to dlatego, że w ostatnich miesiącach przeważają u mnie krótkie, proste do zrozumienia formy - czyli wszelakie seriale. Oto mój TOP10:


1. Dexter - uwielbiam go, pracownik policyjnego laboratorium w dzień, a po godzinach morderca, ścigający opierających się wymiarowi sprawiedliwości zbrodniarzy.
2. Hank Moody - poczciwy Hank, nie ważne, że jego życie to masa błędów i coraz to nowych kobiet w łóżku, a szansę szczęścia ukochanej Karen zapewnia tylko wtedy, gdy nie ma go w pobliżu. Wiele osób odradzało mi ten serial, ale każdy odcinek poprawia mi humor :)
3. Charlie Runke - agent-nieudacznik, jedna z najzabawniejszych postaci w serialu "Californication".
4. Dr House - ironiczny, zabawny, a przede wszystkim niesamowicie inteligentny. Jak można go nie lubić?
5. Chuck Bass - najlepsza męska postać w serialu "Gossip Girl" - przystojny, inteligentny, niegrzeczny chłopiec władający nowojorskim imperium.
6. Herkules Poirot - świetna kreacja Davida Sucheta, chyba moja ulubiona wśród wszystkich postaci znanego detektywa. 
7. Johnny Depp - tak jak w przypadku Meryl Streep, nie potrafię wybrać jednej jego roli, bo uwielbiam wszystkie.
8. Król Julian - ach! zawsze się uśmiecham na jego widok, przezabawna postać i jeszcze ten głos oraz słynne tekściki.
9. Michael Scofield - długo opierałam się modzie na serial "Prison Break", ale w końcu się poddałam i losy tego bohatera zawładnęły mną na długi czas. Z sentymentu. I z uwagi na cudowny głos.
10. Sherlock Holmes - grany przez Roberta Downeya Jr. - zabawny, przystojny, trochę odstający od powszechnego wyobrażenia tej postaci w kinematografii, zdecydowanie na plus.


Właściwie mogłabym stworzyć jeszcze ze dwie, albo i trzy dziesiątki, ale ta i tak jest bardzo dobra wg mnie.Źródła zdjęć: 1|2|3|4|5|6|7|8|9|10

6 komentarzy:

 1. O tak, Johnny zawsze i wszędzie zachwyca, jest fenomenalny. I to już wcale nie chodzi o jego powalającą urodę - on jest naprawdę znakomitym aktorem.

  Podobnie jak Ty - długo musiałam przekonywać się do 'Skazanego...', bo z zasady nie lubię tego, co pozostaje obiektem szaleństwa. Ale skusiłam się i pierwszy sezon obejrzałam z ogromną radością.

  Popieram również wybór Chucka, Hanka i Króla Juliana - są świetni!

  OdpowiedzUsuń
 2. Johnny zawsze spoko, ale jednak mam stanowczo inne typy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na skazanego faktycznie był szał:) Ale na 1 sezonie skończyłam oglądać..Ale 1 sezon był fajny, znaczy mi się podobał:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnia dwójka to i moi ulubieńcy. A Depp stanowczo za kapitana Sparrowa. Ale Dextera nie trawię - zdzierżyłam tylko pół odcinka, no odrzuca mnie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, w Charlim Runke to chętnie bym się zakochała - taki słodki :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie Johnny Depp!
  No i Julian oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails