czwartek, 11 października 2012

Konkurs!

Jakiś czas już nic nie było u mnie do wygrania, więc zapraszam do kolejnego konkursu.

Zdarzyło się tak, że wzięłam udział w konkursie Zbrodni w Bibliotece i Audeo.pl, w którym nagrodą był ten audiobook. Niestety nie padła informacja o lektorze, a ja miałam nadzieje na Zadurę, bo tego już słuchałam. Niestety okazało się, że to ten sam, więc kodem chętnie się z Wami podzielę. 

Moje wrażenia ze słuchania tego audiobook'a opisałam TU.

ZASADY:

1. Uczestnikiem może być każdy - osoby anonimowe proszę o zostawienie adresu e-mail.
2. Odpowiedzi należy zostawiać w komentarzach pod tym postem. Jedna osoba - jedna odpowiedź.
3. Czas zgłoszeń: 15 października 2012 godz. 23:59.
4. Zwycięzca zostanie wybrany przez autorkę bloga drogą losowania.
5. Nagrodą jest kod do pobrania audiobooka "Pies Baskerville'ów" Artura Conana Doyle'a.
6. PYTANIE: Dlaczego lubicie czytać książki o przygodach Sherlocka Holmesa/Dlaczego chcilibyście zapoznać się z książkami z tego cyklu?
7. Nagroda zostanie przekazana zwycięzcy w postaci kodu.
8. Miło mi będzie jeśli polubicie fan page mojego bloga oraz Audeo.pl.

7 komentarzy:

 1. Oj, zgłaszam się! Tak jak pisałam u Ciebie w komentarzach do wcześniejszych wpisów - zauważyłam ostatnio prawdziwy renesans klasycznej literatury kryminalnej. Ja sama po Doyle'a nie miałam jeszcze okazji sięgnąć. A postać Sherlocka Holmes'a jest przecież kultowa, po prostu czuję że muszę sobie sama wyrobić na jego temat zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. O proszę, właśnie marzyłam sobie o tym audiobooku pod poprzednią notką, a tu taka okazja :). Zgłaszam się oczywiście. A chciałabym zapoznać się z książkami z tego cyklu, bo po prostu jeszcze nigdy nie miałam tej okazji. No i mam nadzieję, że w końcu odsłucham swojego pierwszego w życiu audiobooka i moment ten będzie kluczowy dla mojego dalszego obcowania z tą formą czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam kupioną ogromną księgę dokonań Sherlocka i nie mogę się do niej zabrać, serial BBC bardzo mi się podobał, więc mam nadzieję że ten audiobook natchnąłby mnie do serii z tym zaś detektywem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię czytać za ten klimat i styl. Żaden współczesny bohater kryminału nie może się równać z Sherlockiem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sherlock Holmes, genialny detektyw. Co samo w sobie nie jest jeszcze niczym wyjątkowym, ostatecznie kryminalne zagadki we współczesnej popkulturze rozwiązują całe zastępy detektywów, mniej lub bardziej genialnych. ;) Jednak to on, Holmes, był pierwszy. Jako bohater posługujący się dedukcją czy abdukcją, lecz i jako osobowość: nieco enigmatyczna, ekscentryczna czy nawet aspołeczna. A do tego widząca powiązania przyczynowo-skutkowe tam, gdzie dla większości ludzi nie istnieje wiele nad zagadkowy ciąg nieuporządkowanych zdarzeń.

  Dziś podobnych bohaterów jest więcej - nie tylko w literaturze czy kinie kryminalnym - jednak w czasach, kiedy Conan Doyle tworzył swoją postać, rzecz wyglądała inaczej.

  Sherlock Holmes stał się ikoną popkultury.
  A klasyka nie umiera nigdy. :)
  Co udowadnia nawet głośny ostatnio serial BBC. ;)

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam czytać o Sherlocku, lubię oglądać filmy kręcone na podstawie książek o tym bohaterze - detektywie wszechczasów. Podziwiam stworzonego przez Conan Doyla bohatera, niezwykle inteligentnego, ekscentrycznego ulegajacego nałogom samotnika. Większość wielbicieli Holmesa przytacza jako przykład "Psa Baskervillów", a mi najbardziej zapadła w pamięć "Sprawa jedwabnej pończochy". REWELACJA!!!! Czytanie o przygodach Sherlocka Holmesa to wspaniale spożytkowane chwile mojego życia, te czasy, nastrój, napięcie - i pytanie jaki to ma związek i kto jest winny????? Uwielbiam czytać o Sherlocku... Pozdrawiam, bedania@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym się zapoznać z książkami o Sherlocku, by wreszcie dać odetchnąć mojemu komputerowi, na którym gdy tylko nie mam pomysłu na spożytkowanie wolnego czasu oglądam wyżej wymienionego, w którego postać wcielił się genialny R. Downey jr. :) Z przykrością stwierdzam, ze nie przeczytałam żadnej książki o Sherlocku, a obejrzenie filmu jednak nie oddaje należytej czci, jaka należy się Panu Doyle, bo postać jaką wymyślił jest niesamowita. Gdybym wysłuchała audiobook może bym się trochę zrehabilitowała:)
  agataj23@gmail.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails