piątek, 21 grudnia 2012

Koniec świata i... koniec Świata Książki?


Dwa dni temu internet obiegła straszna wiadomość - grupa Weltbild wycofuje się z polskiego rynku, a wraz z nią może przestać istnieć Świat Książki - świetne wydawnictwo, od wielu lat będące w świadomości czytelników. Sami, o ile nie dysponujemy dużymi pieniędzmi, nie możemy zrobić zbyt wiele, ale może nagłośnienie sprawy wystarczy? Może dzięki nam i akcji, którą wymyślili pracownicy wydawnictwa, uda się kogoś zainteresować zakupieniem wydawnictwa? 

Zapraszam Was na stronę Ratujmy Świat Książki, udzielajcie się, udostępniajcie, pokażcie, że nie jest Wam obojętne to, jak szybko mogą znikać z naszego rynku wydawnictwa o wyrobionej od wielu lat marce.

Jako blogerce, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji także z prozaicznego powodu - ŚK jest w ostatnich miesiącach wydawnictwem, z którym współpracuje mi się najlepiej. Może ma na to wpływ to, że Agnieszkę znam osobiście i o wiele lepiej mi jest się z nią kontaktować niż z osobami z innych wydawnictw, które znam tylko przez internet. 

Mam nadzieję, że wszystko się ułoży i że wydawnictwo nie zniknie tak po prostu. Pamiętajmy, że stoją za tą nazwą setki ludzi, dla których to mogą być najgorsze święta od lat. Nie bądźmy obojętni.

Trzymam za Was mocno kciuki, mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję współpracować, a to wszystko jest mimo wszystko chwilowe. 

5 komentarzy:

 1. No właaaaśnie - koniec Świata (Książki)... Wielka szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 2. aż chyba napiszę o tym notkę u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę tego zdzierżyć. Nie wierzę, że pozwolimy upaść takiemu wydawnictwu. Takie rzeczy nie powinny się dziać...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie umiem uwierzyć, że to prawda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielka szkoda ze tak sie moze zdarzyc. Moj przyjaciel Vianesse opinie mi przytoczyl jak to moze sie potoczyc. Dla polskiego rynku wydawniczego wylaby to wielka strata.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts with Thumbnails