wtorek, 5 marca 2013

"Sherlock" reż. P. McGuigan, T. Haynes - seria 2

 
Reżyseria: Paul McGuigan, Toby Haynes
Gatunek: serial kryminalny
Czas trwania: 270 min. (3x90)
Kraj / Rok produkcji: Wlk. Brytania 2012Po znakomitym pierwszym sezonie po dwóch latach na DVD wyszła druga seria przygód Sherlocka Holmesa we współczesnym Londynie. W Polsce dystrybutorem jest firma Best Film. Podobnie jak w przypadku pierwszych trzech odcinków, także i tu można spodziewać się wielu emocji. Tym bardziej, że do akcji zdecydowanie wkracza Moriarty, a w jednym z pierwszych odcinków Sherlock poznaję piękną Irene Adler – kobietę tajemniczą i przebiegłą. Mogę Was zapewnić, że poprzeczka zostanie podniesiona jeszcze wyżej.

„W “Skandalu w Belgravii” oprócz mrocznego szantażu pojawi się Irene Adler – kobieta piękna, pociągająca i niezwykle niebezpieczna. “Demony Baskerville” to nie tylko świetny kryminał – mamy tu też element horroru. Wrzosowiska Dartmoor kryją tajemnicę iście piekielnej istoty, z którą przyjdzie się zmierzyć detektywowi. Sherlock i jego odwieczny wróg – Moriarty - zawsze walczyli z nudą, nudnymi przestępstwami i nudnymi ludźmi. “Upadek z Reichenbachem” to czas ostatecznej próby dla przeciwników godnych siebie.” /Best Film

Na Sherlocka Holmesa czekają trzy, niełatwe do rozwiązania sprawy. Dodatkowo do gry wkracza kobieta, która pierwszy raz wzbudza prawdziwe zainteresowanie detektywa-amatora. Ich wzajemna fascynacja i rywalizacja z pewnością jest jednym z ciekawszych wątków tej serii. Interesujący jest także odcinek ze słynnym psem z Baskerville – byłam ciekawa, jak twórcy podejdą do tego tematu, bo dla mnie była to jedna z lepszych książek Doyle’a. Jednak najbardziej emocjonujący jest ostatni odcinek tej serii – nie wiem co o nim myśleć, ale wyczekiwanie trzeciego sezonu stało się naprawdę trudne. 

 
Jeśli chodzi o samych bohaterów to zmieniło się niewiele: Watson dalej mieszka z Sherlockiem, wspiera go i podziwia, jednocześnie prowadząc blog o jego przygodach, na bieżąco informując fanów detektywa o wszystkich odkryciach. Oczywiście w przypadku każdej sprawy pojawiają się nowe postacie, ale tylko Adler i Moriarty stale są gdzieś w polu widzenia. 


Akcja stoi na wysokim poziomie, nie zabraknie jej niczego. Znów mamy płatnych morderców, snajperów, szantaże, najnowsze odkrycia techniki, dzięki którym można sterować właściwie wszystkim. Interesujące jest także wprowadzenie tematu mutacji zwierząt. I chociaż raczej nic za bardzo nie zaskakuje (bo żyjemy w takich a nie innych czasach), to „zbrodnia” Moriarty’ego z ostatniego odcinka robi wrażenie. 

Nie mogę doczekać się trzeciej (chodzą słuchy, że ostatniej) części przygód Holmesa.

Wpis bierze udział w konkursie Syndykatu ZwB.

2 komentarze:

  1. Po prostu uwielbiam :)) I w dodatku dłuuugo jeszcze trzeba czekać na 3 serię.. :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. właśnie widziałam, chyba dopiero niedawno zabrali się za kręcenie scen :(

      Usuń

Related Posts with Thumbnails