sobota, 14 grudnia 2013

"Cudza maska" A. Marinina - audiobook


Czyta: Roch Siemianowski
Język: polski
Czas trwania: 15 godz. 25 min.
Format: mp3 
Rok wydania: 2013„Cudza maska” to dwunasta powieść rosyjskiej pisarki Aleksandry Marininej, która ukazała się po polsku. Jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością, więc nic dziwnego, że wychodzą także w formie audiobooków. Ja właśnie w tej formie poznaję kolejne śledztwa głównej bohaterki cyklu - Anastazji Kamieńskiej. „Cudzą maskę” podobnie, jak pozostałe książki z tego cyklu czyta Roch Siemianowski, świetny lektor, do którego chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

Tym razem major Kamieńska prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodego pisarza, autora romansów, Leonida Paraskiewicza. Pisarz zostaje zastrzelony we własnym domu, a morderca zdawał się świetnie przygotowany do swojego zadania. W tym samym czasie emerytowany milicjant Stasow stara się udowodnić niewinność pewnego bogatego biznesmena skazanego za zabójstwo. W między czasie do historii wkrada się kolejny, nie mniej obszerny wątek – tym razem w kręgach politycznych. Wiele czasu zajmie połączenie wszystkich wątków i odkrycie wspólnego mianownika.


Nieodmiennie zadziwia mnie kolejność wydawania na polskim rynku zagranicznych cyklów. Także ten oczywiście nie ukazuje się w kolejności chronologicznej, a jakby to powiedzieć...chyba dowolnej. Dlatego już dawno odpuściłam sobie poznawanie losów Kamieńskiej w logicznej kolejności i podobnie jak wydawnictwo wybieram tą, która akurat jest dostępna. 

Wracając do samej książki to kolejny raz były to bardzo dobrze spędzone chwile. Aleksandra Marinina świetnie łączy ze sobą różne wątki, zapętla je, ale nie daje zgubić się czytelnikowi. Dzięki temu poznajemy trzy naprawdę ciekawe historie, nie ustępujące sobie nawzajem. Wśród bohaterów są dobrze znam znani współpracownicy Kamieńskiej, a także osoby, z którymi pani major zetknęła się przy innych śledztwach. Śledztwo nie jest łatwe, ale Kamieńska kolejny raz pokazała, że im trudniejsza sytuacja, tym szybciej pracują jej komórki, a zdobyte doświadczenie pomaga w łączeniu kolejnych elementów łamigłówki. 

Świetny kryminał rosyjskiej pisarki zwieńczony jest wisienką na torcie w postaci lektora – Rocha Siemianowskiego. Słucha się bardzo dobrze, bo lektor dba o zrozumiałość czytanego tekstu. 

Poszukujecie dobrego kryminału z ciekawym wątkiem i zaskakującym zakończeniem? Sięgnijcie po „Cudzą maskę”, i to nie tylko w wersji audio.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails