wtorek, 22 lipca 2014

"Wiatr" M. Ciszewski - audiobook

 
Czyta: Krzysztof Banaszyk
Język: polski
Czas trwania: 10 godz. 44 min.
Format: mp3
Rok wydania: 2014


Jakub Tyszkiewicz powrócił po prawie dwóch latach w nowej powieści Marcina Ciszewskiego pt.: „Wiatr”. Kolejny raz trafiamy wraz z bohaterem w sam środek niebezpiecznej akcji prowadzonej przez pewne służby. Przypadkowa decyzja o spędzeniu sylwestra w górach i chęć powitania Nowego Roku na szczycie Kasprowego Wierchu jeszcze długo powinna być jedną z najgorszych decyzji nadkomisarza.

Ostra zima, duży mróz i zawieje śnieżne nie są w stanie odwieść sylwestrowiczów od pragnienia wyjazdu kolejką linową na sam szczyt. Znajomości Staszka Krzeptowskiego sprawiły, że mimo alarmujących prognoz udaje im się dostać na górę. Niestety wściekłe porywy wiatru w pewnym momencie odcinają drogę powrotną, ale Jakub i pozostali nie są tego świadomi, bawiąc się w najlepsze w środku budynku. W pewnym momencie zabawę przerywa krzyk kobiety, a niebezpieczeństwo dodatkowo nadciąga z dołu. Rozpocznie się walka o życie wszystkich uczestników wyjazdu, zwłaszcza, że nie mają zbyt wielu możliwości na ucieczkę."Strach jest czynnikiem naturalnym, dzwonkiem ostrzegawczym. Nigdy nie należy go lekceważyć."

Kolejny raz chciałabym pochwalić Ciszewskiego za budowanie atmosfery i wykorzystywanie warunków atmosferycznych w swoich książkach. Jego bohaterowie walczą nie tylko z przeciwnikami, ale także z żywiołem, który jest nieubłagany. Sama intryga jest doskonale opracowana i stoi za nią znakomite opracowanie tematu oraz wiedza specjalistów, z którymi autor kontaktował się w czasie pisania powieści. Dzięki temu mamy do czynienia z naprawdę dobrym polskim thrillerem. I jak zazwyczaj wolę książki sensacyjne zagranicznych autorów, tak do Ciszewskiego zawsze będę chętnie wracać.

Duża ilość bohaterów, kilka wątków, które się dowolnie mieszają i zimowa sceneria jest w tym przypadku przepisem na sukces. Marcinowi Ciszewskiemu udało się odnaleźć złoty środek w tworzeniu powieści sensacyjnych. Mam nadzieję, że na następną książkę będziemy musieli czekać trochę krócej niż na "Wiatr".

1 komentarz:

Related Posts with Thumbnails